ARCHIWUM RAPORTÓW

Raport Specjalny nr 001/MK/KK

 

Do: Centrala Misja Karaiby

Od: Kiriacoulis Yachting

Status: Poufne

Obiekt: „Raj, Karaiby … „

 

Żaden inny akwen żaglowy na świecie nie może zaoferować więcej piękna, palety barw i idealnych warunków niż Małe Antyle. W szczególności wokół Grenadynów, wody są wręcz idyllyczne, dostarczając niezapomnianych przygód żeglarskich i nurkowych.

 

Jeżeli nie ma się do dyspozycji całego sezonu, niemożliwym jest odwiedzenie wszystkich wysp w pojedynczym rejsie. Nie tylko nie jest się w stanie tego dokonać, ale popada się również w ten powolny, naturalny tryb życia tropikalnych wysp.

 

Małe Antyle tworzą krąg pomiędzy Puerto Rico na północnym-zachodzie i Wenezuelą na południu. Wyspy same w sobie różnią się od siebie znacznie, jednakże wszystkie oferują piękne, osłonięte i spokojne kotwicowiska, drzewa palmowe, cudowne białe piaszczyste plaże porośnięte kokosowymi palmami.

 

Karaibskie słońce świeci niemal bez przerwy, przez 12 godzin na dobę. Klimat jest utopijny, dzienne temperatury są niemal niezmienne przez cały rok, ze średnią temperaturą 27ºC. Faktem jest, że różnica pomiędzy najcieplejszym i najzimniejszym miesiącem w roku wynosi jedynie 3ºC.

 

Charakter tubylców różni się począwszy od czarujących, skromnych i naturalnych mieszkańców Dominiki, w porównaniu ze zorganizowanymi i doświadczonymi Francuzami z Martyniki.

Sezon żeglarski i nurkowy trwa cały rok, inaczej niż w Europie, główna różnica pomiędzy zimą a latem to poziom opadów. Okres pomiędzy grudniem a majem to pora sucha, poza osobliwymi kapuśniaczkami. Podczas Europejskiego lata, warunki są wciąż doskonałe choć może nas złapać odświeżający deszcz.

 

Wschodnie pasaty wiejące okrągły rok i rzadko przekraczają siłę 5º, zapewniają wspaniałe warunki do żaglowania, które w połączeniu z wieloma pięknymi i nie zatłoczonymi wyspowymi kotwicowiskami uczyniły z Antyli żeglarski raj.”

 

Tajny współpracownik kryptonim: Kiriacoulis Yachting

Le Marin 15.03.2005 r.

  Nawigator Misji >>Wyposażenie Misji  Skrzynka Kontaktowa >>