OPERACJE PODWODNE/NAWODNE

Rafy Morza Karaibskiego różnią się zacznie od tych w Egipcie. Są z pewnością bardziej dzikie i dziewicze. Dużo łatwiej spotkać tu rzadkie i niezwykłe morskie organizmy.

Choć w rejonie Małych Antyli przemysł nurkowy nie jest jeszcze dobrze rozwinięty, nam udało się na każdej z małych wysp pozyskać Tajnych Współpracowników, którzy są odpowiedzialni za prawidłowy przebieg Podwodnych Operacji.

Zabezpieczają Misję logistyczne i medyczne, dostarczają podstawowy sprzęt (butle i balast). Doskonale znają ukształtowanie podwodnego terenu, zwyczaje morskich stworzeń, kierunek i siłę prądów morskich. Dysponują wiedzą o położeniu wraków i jaskiń. Co z pewnością ułatwi Wam ich eksploracje, a przy odrobinie szczęścia odnajdziecie zatopione skarby Hiszpańskiej Armady lub te zrabowane i ukryte przez „Piratów z Karaibów”.

Każda z wysp oferuje co najmniej kilkanaście stref zrzutu, tak różnorodnych zarówno pod względem fauny i flory, wraków jak i podwodnych atrakcji.

Już same nazwy tych miejsc są co najmniej intrygujące:

Champagne, Shark’s Mouth, Toucari Caves, Sunshine Reef, Volcano Site, Whale Shark Reef, Swiss Cheese (Dominika)

Devils' Hole, Superman's Flight, Turtle Reef, Wreck of the Daini Koyomaru, Virgin Cove, Smugglers Cove, Birds' Rock, Trou Diable, The Wreck of the Japanese Dredger, Barrel Of Butter (St Lucia)

Turtle Bay, Bottle and Glass, Coral Castle, Falls of Baleine, Bat Cave, Devil's Table, Wreck of the Viviana, Hot Springs             (St Vincent i Grenadyny)

Użyj Nawigatora Dive Site >>, klikając na wyspy uzyskasz więcej informacji.

 

- ABC

- automaty

- jacket

- pianka 3mm

- kołowrotki

- boje lokalizacyjne

- oświetlenie  nocne

  Ekwipunek Nurkowy>>

Top Ten

Pakiet nurkowy Top Ten obejmuje 10 nurkowań. Wyspy i miejsca ustalicie wspólnie na początku wyprawy. Pakiet nurkowy jest nieobowiązkowy i płatny dopiero na Martynice.  Rezygnacja z każdych 2 nurkowań obniża koszt pakietu o 50 USD.

 

 

  Pakiet Nurkowy >>  Nawigator Misji >>Wyposażenie MisjiRaport Scotts HeadRaport St. Lucia/La SofriereRaport Wyspy ZawietrzneRaport Raj Karaiby  Archiwum Zdjęć >>  Skrzynka Kontaktowa >>