ARCHIWUM RAPORTÓW

Raport Specjalny nr 280/MK/NG

 

Do: Centrala Misja Karaiby

Od: National Geographic

Status: Poufne

Obiekt: Rekonesans/St. Lucia/La Soufriere

 

Diamond Botanical Gardens, Wodospad i Źródła Mineralne

Rozlokowany na wzgórzach ponad Soufrire piękny Ogród Botaniczny kryje obfitość tropikalnych roślin i drzew, otaczających wąskie ścieżki, oraz opadający po zboczach wodospad.

 

Źródła Siarkowe La Soufriere

Ponieważ do krawędzi mrocznego i cuchnącego krateru La Soufriere można podjechać samochodem na odległości kilku metrów, wulkan nazwano „Driv-In Volcano”. W głębi krateru o powierzchni 3 ha bulgoczą sadzawki wrzącego błota.

 

Morne Coubaril Estate

Posiadłość Morne Coubaril, założona w 1713 r. jest nadal czynna plantacja kakao i orzechów kokosowych. W czasie zwiedzania poznałem historyczną technologię przetwórstwa oraz zrekonstruowaną wioskę niewolników.

 

Choiseu Bay

Nad Choiseu Bay wiejskie domostwa okalają sierpowatą plaże, na której z jaskrawo pomalowanych łodzi rybackich wyładowywane są świeżo złowione ryby, przeznaczone na nadbrzeżny targ.

 

La Sikwe

W efektownym ogrodzie w dolinie rzecznej za wioską znajduje się cukrownia La Sikwe. Stare zabudowania mieszczą dawne elementy wyposażenia plantacji i odrestaurowane dwunastometrowe koło wodne.

 

Soufriere Marine Park

Podwodne plenery wokół St. Luci są równie zachwycające jak krajobrazy na lądzie i gwarantują znakomita widoczność, bogactwo korali oraz obfitość morskiego życia w znakomitych warunkach, a także eksplorację wraków. Soufriere Marine Park oferuje nurkowanie wprost z plaży.”

 

Agent Specjalny  National Geographic

Casteries 20.11.2005 r.

  Nawigator Misji >>Wyposażenie Misji  Skrzynka Kontaktowa >>